Šīs ir zāles, kas satur tīru magnija citrātu, tā ir forma, kādā magnijs ir organisma darbības pamatā.

* Erhöhung der Magnesium- konzentration im Blut nach 90 Minuten.

Magnijs un ārstniecības līdzekļi

Kuņģa skābes bloķētāji var izraisīt magnija trūkumu

Ilgstošai terapijai izmantojot kuņģa skābes bloķētājus (piem., omeprazolu, pantoprazolu) atviļņa simptomu ārstēšanai, var rasties nopietns magnija trūkums. Tāpēc magnija nepietiekamības simptomus (piem., krampjus kāju ikru muskuļos, muskuļu sasprindzinājumu) vajadzētu manīt, ja regulāri lietojat kuņģa skābes bloķētājus un papildu uzņemat magnija piedevu. 

Svarīgi: saudzīgas iedarbības magnija citrātu saturoša uztura bagātinātāja lietošana. 

Magnija citrātu ķermenis var uzsūkt tieši, un tam nav nepieciešama kuņģa skābe, lai atbrīvotos no magnija. Tāpēc magnija nepietiekamības simptomus var viegli ārstēt.
Magnesium Diasporal 295,7mg granulas iekšķīgi lietojamā šķīduma pagatavošanai satur magniju citrāta veidā, kādā tas ir organismā.

Magnija zudums urīndzenošu un caurejas līdzekļu dēļ

Urīndzenoši preparāti (diurētiķi), kurus izmanto pret šķidruma uzkrāšanos ķermenī (tūskas), sirds mazspēju un augstu asinsspiedienu, izraisa palielinātu magnija izdalīšanos caur nierēm, tādā veidā veicinot magnija nepietiekamību. Tas pats attiecas arī uz caurejas līdzekļiem. Tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību pietiekamai magnija uzņemšanai, ja šo preparātus lietojat ilgstoši.

Magnijs un kalcijs – ievērojiet distanci

Ja vienlaicīgi tiek uzņemts magnijs un kalcijs (piem., 300 mg magnija un 1000 mg kalcija), tad viens no minerālu savienojumiem var kavēt otra uzsūkšanos.

Tāpēc mēs iesakām starp lielu devu magnija un kalcija piedevu uzņemšanu ievērot divu līdz trīs stundu pārtraukumu. Ieteikums: Kalcijs no rīta, magnijs – vakarā. Tas neattiecas uz mazākām devu kombinācijām.

 

 

Ja iespējams, Jums vajadzētu izvairīties no vienlaicīgas citu zāļu un Magnesium-Diasporal  lietošanas. Ievērojiet 2-3 stundu pārtraukumu starp magnija piedevu un citu zāļu lietošanas, lai samazinātu to savstarpējas iedarbības iespējamību.