* Erhöhung der Magnesium- konzentration im Blut nach 90 Minuten.

Magnijs pret kāju ikru muskuļu krampjiem un muskuļu sasprindzinājumu

Visbiežākais iemesls ir magnija trūkums

Krampji kāju ikru muskuļos ir kaitinoši un sāpīgi, īpaši, ja tie rodas naktī un traucē naktsmieru.

 

Krampji kāju ikru muskuļos un sasprindzinājums muskuļos ir tipiski akūta magnija trūkuma simptomi. Līdz ar vecumu krampji rodas biežāk, tāpēc vecāki pacienti bieži sūdzas par šādiem simptomiem. Bet krampji un sasprindzinājums muskuļos ietekmē arī diabēta slimniekus un sportistus, īpaši tos, kuri nodarbojas ar izturības pārbaudījumiem. Kāju ikru muskuļu aktivitāte un svīšana rada magnija patēriņu un zudumu, kas var būtiski kaitēt sportista sniegumam.

Calf cramps and muscle tensions are typical symptoms of a magnesium deficiency.
Kāju ikru muskuļu krampji un sasprindzinājums muskuļos ir tipiski magnija trūkuma simptomi

 

Padoms: Lai novērstu kāju ikru muskuļu krampjus, magnija devu ir ieteicams uzņemt vakarā pirms gulētiešanas. 

Pasaules Veselības organizācija (PVO) magnija nepietiekamības efektīvai ārstēšanai iesaka 300 mg magnija diennakts devu (piemēram, lietojot Magnesium Diasporal 295,7mg granulas iekšķīgi lietojamā šķīduma pagatavošanai).

Padoms: Aprēķiniet, cik magnija Jums ir nepieciešams!

 

 

Anyone frequently suffering from calf cramp should take magnesium regularly to avoid cramp and tension.
Kas tieši notiek, kad rodas krampji kāju ikru muskuļos un sasprindzinājums muskuļos?

Jūtīga terapija pret krampjiem

Sasprindzinājums un krampji kāju ikru muskuļos rodas biežāk tieši magnija nepietiekamības dēļ. Šī trūkuma novēršana ir praktiskās krampju terapijas pamatā. Aktīva viela un pareizas devas ir galvenie priekšnoteikumi ātram efektam.

Ir pieejama literatūra par citām aktīvajām vielām, kas atvieglo krampjus muskuļos, bet šīs aktīvās vielas tikai ārstē simptomus, bet nenovērš to cēloni. Tās arī bieži ir saistītas ar nevēlamiem blakus efektiem (piem., alerģiskām reakcijām, elpas trūkumu, izmaiņām asinsķermenīšu skaitā, aknu darbības traucējumiem). Šī iemesla dēļ tās vajadzētu lietot vien īsu laika periodu (apmēram 14 dienas), bet pēc tam krampji atkārtojas. ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA), piemēram, neiesaka hinīna sulfātu, lai vairāku gadu garumā ārstētu krampjus kāju ikru muskuļos.

Magnija terapija, ideālā variantā ar magnija citrātu, kas darbojas saudzīgi, novērsīs krampju cēloni, ko rada magnija nepietiekamība.